Ciekawostki

Allan, który zapomniał o opisie w Hitman: Blood Money

Wiecie, że Hitman: Blood Money skrywa pewną ciekawostkę, w której pomyłka pracownika zmieniła się w gag obecny w wielu odsłonach serii?

Nie wiemy wiele o mitycznym Allanie – tylko to, że pracował przy produkcji gry Hitman: Blood Money. Popełnił on STRASZNY błąd, który przerodził się w seryjnego gaga.

Gry na Ceneo.pl

To była pomyłka

Nasza historia zaczyna się w roku 2006, kiedy z ramienia IO Interactive na rynek wypuszczona została kolejna gra z serii Hitman, a konkretniej Hitman: Blood Money.

Allan, o którym mowa w tekście, po raz pierwszy pojawia się w misji Dance with the Devil. Skrzynka, którą do swojego ekwipunku może dodać gracz, ma bardzo nietypowy opis – bo zamiast dokładnych detali na temat wcześniej wspomianej skrzynki wyświetlana jest wiadomość… „Allan, proszę dodaj szczegóły”.

Hitman: Blood Money, IO Interactive
Allan, proszę dodaj szczegóły

Tak – pracownik najzwyczajniej w świecie zapomniał dodać temu konkretnemu przedmiotowi opisu. Wpadka, zamiast zostać szybko załatana, została stałym gagiem wśród teamu odpowiedzialnego za serię Hitman.

Kolejna wzmianka pojawiła się przy reboocie serii w 2016 roku. W zapowiedzi nowej gry o tytule Hitman w jednej z klatek można wypatrzyć kolejny easter egg.

Allan Proszę Dodaj Szczegóły

Taki prztyczek w nos biednego Allana nie był jednak końcem jego perypetii. Pojawia się on także na oficjalnej stronie gry.

Allan, proszę podmień ten tekst

Oczywiście nie mogło go zabraknąć we właściwej grze – w Hitman (2016) wspominkę o nim znajdziemy na jednym z komputerów.

Hitman (2016), IO Interactive
Hitman (2016), IO Interactive

Powrót do punktu wyjścia

Historia zatacza koło w roku 2019, gdzie w styczniu na rynek wypuszczono HD Remaster Hitman: Blood Money oraz Hitman: Absolution. Jak wspomnieliśmy chwilkę wcześniej, bug zamiast zostać załatany… został jeszcze bardziej doprawiony.

Jakieś szczegóły, Allan?

Niech ten easter-egg będzie swoistą nauczką dla każdego z nas – bo nie każdy może trafić na zespół tak miły, który naszą wpadkę zamieni w żart. No to co Allan, pamiętasz już o tych szczegółach?

Tagi
Pokaż Całość

Duszek Tryweusz

Hej! To właśnie mnie widzicie w logotypie GRApedii ;) Posty opublikowane przeze mnie są autorstwa całej redakcji bądź pochodzą z naszego tajemnego archiwum.

Dodaj komentarz

Back to top button
Close