Fani znaleźli ukrytą wiadomość na stronie STALKERa 2

Parę dni temu studio GSC Game World odpowiedzialne za serię STALKER zaktualizowało stronę kolejnej części gry. Ta, jak się okazuje, skrywa wiadomość.

STALKER 2 to jedna z tych gier, której premiera do dziś stoi pod znakiem zapytania. Projekt początkowo anulowany w 2012 roku powrócił do życia w maju 6 lat później. To właśnie w 2018 roku ukraińskie studio GSC Game World oznajmiło światu, że seria STALKER została wskrzeszona i część z numerkiem 2 na końcu ukaże się w 2021 roku.

Parę dni temu zaktualizowana została strona główna projektu – tj. stalker2.com. Udostępniona została nie tylko nowa grafika, ale także utwór muzyczny, prawdopodobnie pochodzący z soundtracku gry.

W 21 sekundzie nagrania słychać coś, co przypomina kod Morse’a. Morzian, jeden z fanów, odkodował wiadomość która brzmi mniejwięcej tak:

Nie wiem czy ktokolwiek mnie słyszy – to i tak nie ma znaczenia. Przyzwyczaiłem się do samotności, zona sprawiła że wszystko ma sens. Muszę czekać.

Niewiadomo, kto wypowiedział te słowa. Niewiadomo też kto znajduje się na grafice promocyjnej – fani zakładają, że jest to protagnista Cienia Czarnobyla, czyli Strelok. Mamy nadzieję, że jego tożsamość poznamy wkrótce.