Ciekawostki

Grają z zawiązanymi oczami i biją rekordy

Pamiętasz swoją ostatnią platynę w ostatniej grze którą ukończyłeś? Albo ten mecz, w którym otwierałeś tabelę? W świecie speedrun to nic.

Nie tak dawno pisaliśmy o ciekawym zjawisku, jakim było ukończenie Grand Theft Auto: Vice City w zaledwie 12 minut. Dzisiejsza ciekawostka też pochodzi ze sceny speedrunowej, jednak tych graczy czekało znacznie więcej pracy.

Gry na Ceneo.pl

Owi speedrunerzy jako zadanie postawili sobie ukończenie konkretnego tytułu w jak najkrótszym czasie… jednocześnie zasłaniając swoje oczy. Nim zapytacie – nie, nikt z nich nie używa żadnych tricków ani oszustw. Ich pamięć mięśniowa jest tak wyćwiczona, że ci najlepsi potrafią określić ile zajmuje im pokonanie konkretnych etapów.

Sam w to nie uwierzył

Moim absolutnym faworytem jest Zallard1, który podczas corocznego Awesome Games Done Quick ukończył w całości Super Punch-Out!. Jeżeli nie macie zbyt dużo czasu obejrzyjcie pierwsze pięć minut i końcówkę poniższego filmu – samo zdziwienie speedrunera.. robi wrażenie.

RPG? Też dam radę!

Powiecie – no cóż, mechanika owej gry jest banalna. Cała trudność zadania polega więc na wyuczeniu się ruchów przeciwników, ich zachowań oraz dźwięków zwiastujących kolejny atak. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, kolejny film na pewno Cię zaskoczy. Runnerguy2489 postanowił w ten sam sposób ukończyć… The Legend of Zelda: Ocarina of Time.

Tutaj sprawa wygląda całkiem inaczej. Ten tytuł to w końcu pełno-prawny RPG z otwartym światem, więc poruszanie się po nim „na ślepo” wydaje się niemożliwe. Ale takie nie jest. Speedrunner do nawigacji używał ścian i postaci, dokładnie słuchając każdego najmniejszego efektu dźwiękowego. Robi wrażenie, czyż nie?

Naszą nietypową listę zakończymy dość typową grą. Postać Mario jest znana chyba każdemu, a więc i sama idea gier platformowych nie jest niczym nowym. Faktem jest, że każda tego typu gra ma też swoje trudniejsze momenty i dla wielu jest nie do przejścia nawet z sokolim wzrokiem. PangeaPanga ukończył Super Mario World z zasłoniętymi oczami w niecałe… 16 minut.

Ciekawe hobby czy drobna przesada? Piszcie, co sądzicie o tym zjawisku w komentarzach!

Tagi
Pokaż Całość

Duszek Tryweusz

Hej! To właśnie mnie widzicie w logotypie GRApedii ;) Posty opublikowane przeze mnie są autorstwa całej redakcji bądź pochodzą z naszego tajemnego archiwum.

Dodaj komentarz

Back to top button
Close