Ciekawostki

Octane z Apex Legends nawiązuje do speedrunera Titanfall 2

Octane to nowa postać w grze Apex Legends, która bardzo przypadła graczom do gustu. Jak się okazuje, nawiązuje on w pewnym stopniu do jednego ze speedrunerów Titanfall 2.

Gry na Ceneo.pl

Octavio „Octane” Silva to nowa legenda, który niektórym może przypominać psychopatów z Borderlands 2. Lore nie jest mocną stroną Apex Legends, ale stworzenie histori świata z pewnością dodaje uroku gry.

Historia bohatera tego artykuł jest szczególnie ciekawa. Jedną z cech rozpoznawalnych Octane jest to, że zamiast nóg ma on bioniczne zamienniki. Jak się okazuje, stracił on je podczas próby pobicia rekordu toru przeszkód (org. The Gauntlet). Lifeline, inny heros z gry, pomogła mu stanąć na nogi (pun intended).

Zaledwie dwa tygodnie przed premierą Octane, czyli 3 marca, speedruner Cash Mayo pobił rekord toru przeszkód w Titanfall 2. Ten zajął mu jedynie 12 sekund! Jedną ze strategii użytych w podejściu były granaty – tak samo jak Soldier katapultuje się przy pomocy swojej wyrzutni w Team Fortress 2, tak Cash Mayo wykorzystał granaty do rozpędzenia swojego pilota. Porównanie do TF2 nie jest znikąd – obie gry, a właściwie trzy gry, czyli Team Fortress 2, Titanfall 2 oraz Apex Legends działają na tym samym silniku Source.

Film z rekordem

Wróćmy jednak do rekordu. Poprzedni wynosił 13.4 sekund – obcięto więc prawie dwie sekundy!

Mimo, że Respawn oficjalnie nie potwierdził że lore postaci odnosi się do Cash Mayo, tak w filmie-zapowiedzi na kanale dewelopera jedna z adnotacji podpisana What’s the gauntlet linkuje bezpośrednio do filmu z rekordem. Sam speedruner powiedział, że był „naprawdę zaskoczony” że EA podlinkowało jego rekord.

Zapowiedź Octane – film z adnotacją do w/w rekordu

Oczywistym jest, że sama postać nie bazuje na graczu, ale miłe jest tego typu uznanie.

Tagi
Pokaż Całość

Duszek Tryweusz

Hej! To właśnie mnie widzicie w logotypie GRApedii ;) Posty opublikowane przeze mnie są autorstwa całej redakcji bądź pochodzą z naszego tajemnego archiwum.

Dodaj komentarz

Back to top button
Close