Ciekawostki

Policja w niemieckim Saints Row: The Third to terminatory

Bo czasami niemiecka cenzura potrafi być naprawdę dziwna.

Dzisiejsza ciekawostka pochodzi z samego źródła – tj. studia Volition odpowiedzialnego za serię Saints Row. Trzecią część gry spotkała dziwnego typu cenzura…

Gry na Ceneo.pl

Nasza historia rozpoczyna się na krótko przed wydaniem Saints Row: The Third na globalny rynek. Jak wiemy nawet finalny produkt obfity jest we wszelkiego rodzaju kontrowersyjne rzeczy – poczynając od morderstw, przez narkotyki, kończąc na odgrywaniu roli niewolnika alfonsa Zimosa. Radzie kwalifikacyjnej Niemiec niespodobało się jednak coś innego.

O co chodzi?

Naszym zachodnim sąsiadom nie spodobało się to jak potraktowana została jedna grupa w grze – grupa stróżów prawa. W globalnej wersji gry zarówno gangi jak i policja działają w ten sam sposób – atakowanie ich zwiększa nasze notoriety, tj. intensywność oraz liczbę w jakiej będą na nas napierać. W oczach niemieckiego prawa jednak policja nie powinna być traktowana tak… brutalnie. Bo zabijanie policjantów jest be.

Studio było zmuszone do wprowadzenia zmian niwelujących ten problem. By nie usuwać policjantów całkowicie z gry, Volition sprawiło że w niemieckiej wersji gry zadanie choć odrobiny obrażeń jednemu policjantowi wywoływuje maksymalny poziom notorczyności (na hudzie oznaczone jest to pięcioma tarczami policyjnymi).

No to pograne…

Czy zadowoliło to Panów z komisji? Nie. Przekonujące było dopiero uczynienie z policjantów terminatorów – są oni o wiele silniejsi, a liczba ich punktów życia także została zwiększona.

A co z Saints Row IV?

Zapewne część z was teraz zapyta – czy w Saints Row IV na niemieckim rynku pojawił się ten sam problem? Nie. Komisji wystarczył fakt, że cała fabuła gry odgrywa się w symulacji. Nie strzelamy więc do prawdziwych policjantów a jedynie fragmentów kodu.

Tagi
Pokaż Całość

Duszek Tryweusz

Hej! To właśnie mnie widzicie w logotypie GRApedii ;) Posty opublikowane przeze mnie są autorstwa całej redakcji bądź pochodzą z naszego tajemnego archiwum.

Dodaj komentarz

Back to top button
Close