Ciekawostki

Skyrim: Trzej ukryci bossowie, o których nikt nie wie

Bossowie, którzy istnieją w waszej grze, ale wy nie wiedzieliście jak ich przywołać.

The Elder Scrolls V: Skyrim to olbrzymia gra, wypełniona po brzegi ciekawymi lokacjami i nietuzinkowymi przedmiotami. Mało kto wie, że w tymże świecie kryje się trójka unikalnych przeciwników – lub, inaczej mówiąc, bossów.

Gry na Ceneo.pl

W związku z premierą The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition nie ma chyba lepszej okazji na ponowne odwiedzenie tego majstersztyku zwanego grą wideo. Dzięki temu artykułowi dowiesz się gdzie odnaleźć i w jaki sposób wywołać mało znanych nie-przyjemniaczków.

Vulthuryol

Vulthyryol to kolejny smok, jakich pełno w nordowym świecie. Co odróżnia go od reszty smoczych pobratymców to miejsce jego występowania. Pojawia się on w falmerskiej jaskini Blackreach, a by go wywołać należy użyć krzyku Nieugięta Siła na uwieszonej wysoko konstrukcji będącej odpowiednikiem ludzkiego słońca.

Walka nie jest zbyt trudna ze względu na kręcących się w okół Falmerów.

Karstaag

Dotarcie do tego przeciwnika będzie wymagało nieco więcej pracy niż tylko przytrzymanie jednego przycisku w określonym kierunku. Karstaag to zamieszkujący Solstheim gigant, dodany do gry w raz z dodatkiem Dawnguard.

Karstaag, The Elder Scrolls V: Skyrim
Karstaag, The Elder Scrolls V: Skyrim

By móc się z nim zmierzyć należy wykonać specjalne zadanie poboczne Przywołanie Karstaaga. Polega ono na zdobyciu Czaszki Karstaaga z północno-zachodniej części wyspy, a następnie dostarczenia jej do zamkowych ruin. Radzimy się przygotować – czeka cię ciężka walka. Gigant jest silniejszy niż najpotężniejszy wojownik w całym Skyrim – to jest, Ebonowy Wojownik.

Nie mniej jednak nagroda jest warta świeczki, ponieważ po jego pokonaniu gracz zdobywa możliwość wezwania giganta do pomocy – i to aż trzy razy!

Rozpruwacz

Ostatni opponent ukrywa się w lokacji dodanej w rozszerzeniu Dawnguard, czyli w Kopcu Dusz. By go przywołać należy zebrać trzy fragmenty duszy (spawnujące się w skrzyniach przy licznych monumentach) i położyć je na ołtarzu w Leżu Rozpruwacza. Gdy to zrobimy bohatera od razu zaatakuje unikalny przeciwnik.

Mamy nadzieję, że ten artykuł choć trochę pomógł odkryć wam tajemnice Skyrim. Oczywiście to nie wszystko – życzymy miłych podróży w poszukiwaniu kolejnych sekretów.

Tagi
Pokaż Całość

Duszek Tryweusz

Hej! To właśnie mnie widzicie w logotypie GRApedii ;) Posty opublikowane przeze mnie są autorstwa całej redakcji bądź pochodzą z naszego tajemnego archiwum.

Dodaj komentarz

Back to top button
Close