PoradnikiPublicystyka

Hunt: Showdown – polowanie czas zacząć

Mając na uwadze ostatnie trendy w branży i dość małą obecność gier o dzikim zachodzie na rynku, postanowiłem Wam troszkę opowiedzieć o jednym z hitów ostatnich lat, o którym… no właśnie, pewnie nawet nie słyszeliście. Mowa tutaj o Hunt:Showdown czyli jednym z młodszych dzieci studia Crytek (Far Cry, Crysis 1-3, Ryse:Son of Rome), czyli strzelance utrzymanej w klimatach mrocznego, dzikiego zachodu. Na próżno tutaj szukać pojedynków w samo południe, otwartego salonu pełnego awanturników czy też gorączki złota, która opanowała pobliskie kaniony…

Gry na Ceneo.pl

Znajdujemy się w Luizjanie, w roku 1895. Na ziemi pojawiają się przeraźliwe monstra, które przeszły do naszego świata przez pęknięcia pomiędzy ziemią jaką znamy a… no właśnie, czymś innym. Łowcy nagród przybywają z całego kraju, odpowiadając na wezwanie potrzebujących, pragnąc się przy tym oczywiście wzbogacić ponad miarę. I tutaj pojawiasz się Ty, wraz z innymi łowcami z całego świata. Zabierasz swój fikuśny ekwipunek, który przypomina broń rewolwerowca potraktowanego steampunkiem.  Nie jesteś jednak pierwszym lepszym zawadiaką, który pojawił się tutaj z bardziej lub mniej szlachetnych pobudek, przed Tobą było wielu… „Grzesznicy” prowadzeni przez Johna Haywarda, który zginął na swojej 99 wyprawie w okolicach Zalewu Stillwater. Jaki jest Twój cel? Jaki był cel każdego poprzedniego oraz następnego łowcy? Wypędzić demony do piekła…

Podobny obraz

Co mamy na wyposażeniu? To cały czas pozostaje kwestią sporną, w przeciągu kilku następnych dni powinniśmy otrzymać tzw. „patch 6.0”, który wprowadza kilka nowych pukawek oraz bossa, ale o tym później. Poniżej przedstawiam Wam kompletną listę dostępnego uzbrojenia (dodatkowo z tym, które nadejdzie w zbliżającej się aktualizacji) z podziałem na podkategorie:

Karabiny powtarzalne

 1. Mosin – Nagant 1891
 2. Mosin – Nagant 1891 z bagnetem
 3. Mosin – Nagant 1891 z lunetą snajperską
 4. Mosin – Nagant 1891 obrzyn
 5. Mosin – Nagant 1891 obrzyn z buławą
 6. Mosin – Nagant 1891 automatyczny
 7. Sparks LRR
 8. Karabin Nitro Express
 9. Karabin Veterlli 71
 10. Karabin Veterlli 71 z bagnetem
 11. Karabin Veterlli 71 z lunetą snajperską
 12. Winfield 1873
 13. Winfield 1873C
 14. Winfield 1873 wariant szybkostrzelny
 15. Winfield 1873 ze szponem
 16. Winfield 1873 z lunetą snajperską
 17. Winfield 1873 z tłumikiem
 18. Lebel M93
 19. Karabinowy Nagant 1895

Strzelby

 1. Caldwell Rival 78
 2. Caldwell Rival 78 obrzyn
 3. Crown & King Auto-5
 4. Romero 77
 5. Romero 77 ze szponem
 6. Romero 77 obrzyn
 7. Romero 77 z toporem
 8. Specter 1862
 9. Specter 1862 wersja kompaktowa
 10. Specter 1862 z bagnetem

Rewolwery

 1. Dolch 96
 2. Dolch 96 precyzyjny
 3. Rewolwer Caldwella
 4. Rewolwer Caldwell z magazynkiem łańcuchowym
 5. Potężny rewolwer Caldwell
 6. Nagant 1895
 7. Oficerski Nagant 1895
 8. Nagant1895 z tłumikiem
 9. Nagant 1895 precyzyjny
 10. Nagant 1895 z lunetą
 11. Derringer
 12. LeMat Mark II

Broń do walki w zwarciu

 1. Szabla kawaleryjska
 2. Maczeta
 3. Topór
 4. Kastet
 5. Nóż

Inne

 1. Kusza
 2. Kusza wybuchowa
 3. Kusza strzelbowa
 4. Wybuchowa lanca
 5. Kusza ręczna
 6. Trująca kusza ręczna

Narzędzia

 1. Antidotum
 2. Serum lecznicze
 3. Duże serum lecznicze
 4. Zastrzyk wytrzymałości
 5. Bandaże
 6. Dynamit
 7. Większa wiązka dynamitu
 8. Jeszcze większa wiązka dynamitu
 9. Największa wiązka dynamitu
 10. Bomba koncentrynowa
 11. Bomba ogniowa
 12. Bomba odłamkowa
 13. Klejąca bomba
 14. Bomba dezorientująca
 15. Bomba z trucizną
 16. Słoik z rojem
 17. Woskowana laska dynamitu
 18. Piekielna bomba
 19. Pułapka koncentrynowa
 20. Pułapka alarmująca
 21. Skrzynka z amunicją
Podobny obraz

Uff, no to cały dostępny sprzęt wymieniony, niestety nie można dowolnie modyfikować każdej broni choć zapewne byłby to ciekawy zabieg. A teraz, czy wybrałeś już łowcę i sprzęt? No to czas ruszać na polowanie! Kiedy znajdziesz się na terenie objętym kwarantanną, nikt już nie może Ci pomóc poza Twoim partnerem, każda potencjalna ruszająca się istota to Twój wróg. Nie próbuj nawiązywać kontaktu z innymi łowcami, przybyli do Luizjany żeby zarobić, tak samo jak Ty! Zapewne nie wiesz co masz teraz zrobić, prawda? Ehh… żółtodzioby… Słuchaj uważnie! Twoim celem jest odnalezienie 3 wskazówek, które zdradzą Ci położenie jednego lub dwóch bossów z trzech aktualnie możliwych do znalezienia. Możesz zmierzyć się z Rzeźnikiem – ogromnym kawałem, martwego mięsa, który tylko czeka aby nabić Cię na hak oraz podpalić! Następny w kolejce jest pająk, strasznie szybka kreatura, która przy pierwszej lepszej okazji postara się na Ciebie wskoczyć by Cię otruć i skonsumować. Trzeci w kolejce jest najbardziej niebezpieczny, to Zabójca. Istota stworzona z roju, który porusza się równie szybko co znika i atakuje. Może być  gdziekolwiek, uwielbia atakować Twoje plecy także trzymaj się ścian!

Kiedy już odnajdziesz bossa, oraz uda Ci się go pokonać musisz go jeszcze wypędzić do piekieł. Kiedy tylko zaczniesz to robić, wszyscy inni łowcy dowiedzą się o Twojej obecności przez ogromny portal, otwarty na niebie. W tym czasie musisz bronić swej zwierzyny tak, by móc zbiec z trofeum do punktu ewakuacyjnego. Trofeum obdaża Cie jednak potężną mocą, która jest dostępna jedynie przez 10 sekund, ale w tym czasie możesz dostrzegać  swoich przeciwników za pomocą mrocznego spojrzenia. To samo spojrzenie pomaga Ci znaleźć wskazówki na początku rozgrywki.

Podobny obraz

Wiesz już co czeka Cię w najtrudniejszych momentach pobytu w Luizjanie, co jednak z dostaniem się do poszczególnych lokacji w poszukiwaniu potworów? Na Twojej drodze staną:

 1. Trepy
 2. Ule
 3. Mięśniaki
 4. Piekielne psy
 5. Immolator
 6. Opancerzony
 7. Wodny diabeł
 8. Pijawki

Każdy z nich inaczej zachowuje się w obliczu zagrożenia, oraz posiada inne zdolności. Przykładowo ul wysyła w Twoją stronę chmarę trujących owadów, a Immolator wybucha po zranieniu go kulami bądź ostrzami, ale nie znaczy to, że się zatrzymuje! Biegnie na Ciebie rozpędzona kula ognia, którą naprawdę ciężko powstrzymać.

Znalezione obrazy dla zapytania hunt showdown

Tak wygląda jeden z trybów rozgrywki, jest również tzw. „quickplay”, który pod pewnym względem przypomina battleroyale ale oczywiście nim nie jest. Odradzasz się w losowym miejscu, z losową bronią, Twoim celem jest znalezienie czterech wrót piekieł i zamknięcie ich. Kiedy to zrobisz, otrzymujesz moc, która ściąga na Ciebie resztę łowców. Jeśli uda Ci się przeżyć, ocalisz swoją duszę oraz będziesz mógł zrekrutować swojego szczęśliwca w czasie zwyczajnej rozgrywki, jeśli nie… no cóż, powiedzmy, że nic nie tracisz. W czasie Twoich podróży możesz udać się do dwóch głównych lokacji, wspomnianego już Zalewu Stillwater oraz do delty rzeki Lawson. Możesz walczyć w dzień, noc oraz mgłę.

Ponadto po każdym szczęśliwym powrocie do domu możesz ulepszyć swojego łowcę, dodając mu poszczególne umiejętności. Dokładniejsze mechaniki odkryjesz w trakcie rozgrywki.

Moim skromnym zdaniem Hunt:Showdown jest niewątpliwie hitem ostatnich lat, o ukrytym potencjale, który powolutku się rozwija i przebija na światło dzienne. Osobiście spędziłem w grze już ponad 200 godzin i nie czuję się zmęczony ani przyzwyczajony do dwóch dostępnych map, są one obszerne i zawierają sporo charakterystycznych lokacji. Gra jest dostępna jedynie na Steam (99 zł), jednak wkrótce twórcy planują przenieść ją na konsole, wraz z możliwością gry multiplatformowej.  Mam nadzieję, że zachęciłem Was do sprawdzenia czym jest owa produkcja. Liczę na to, że tekst czytało się przyjemnie a same screeny zachęciły Was do gry. Poniżej wrzucam swoją sklejkę z walki w grze, ponadto polecam sprawdzić kanał Kaftanna, który nagrał naprawdę wiele meczy z owej gry. Dzięki za uwagę!

Rise up for your damned soul…
Good night and good hunt!

Tagi
Pokaż Całość

Dodaj komentarz

Back to top button
Close