Publicystyka

Dlaczego Red Dead Redemption 2 trafi zapewne na Epic Game Store?

Red Dead Redemption 2 na PC. Czy trzeba więcej mówić?

Dzisiejszy artykuł to nieco spekulacja, ale taka poparta mocnymi faktami. Red Dead Redemption 2 na PC – fakt czy mit? A jeżeli tak – to gdzie?

Gry na Ceneo.pl

Już od samego zapowiedzenia nowego westernowego tytułu wielkiej R* internet zasypała masa tematów, postów oraz filmów pytających tylko o jedno – czy legendarne już Red Dead Redemption 2 pojawi się na PC. Jeżeli głębiej się nad tym zastanowić to w sumie jest spora niewiadoma – poprzednia część komputerów nie odwiedziła, więc co mogłoby skłonić dewelopera to zmiany zdania? Potem zajmiemy się samym faktem istnienia RDR2 na PC, a na końcu – dlaczego tytuł ten w niemal 95% ukaże się na obecnie kontrowersyjnej platformie Epic Games. Zaczynamy!

To jak to było z Red Dead Redemption?

Red Dead Redemption to jeden z tych tytułów, którymi do tej pory cieszyć się mogą tylko konsolowcy. Orygnialnie wydana w 2010 roku gra zawitała na PlayStation 3 oraz Xbox 360, a osiem lat później dzięki bardzo uzdolnionemu emulatorowi X360 autorstwa Microsoftu udostępniono ją w ramach programu Xbox One Backwards Compatibility. Odpalenie jej na PC w grywalnym stanie jest niemożliwe… tak jakby.

Tytuł potrafią odpalić już dwa fanowskie emulatory – zarówno Xenia emulująca X360 jak i RPCS3 zajmujące się PS3. Szerzej ten temat omówiliśmy w naszym materiale – więc zamiast się powtarzać, obejrzyj ten krótki materiał (i odwiedź jeszcze kiedyś nasz kanał).


Skąd ta pewność z RDR2 na PC?

Oczywiście to, że poprzednia część odpala się na emulatorach nie gwarantuje pojawienia się sequela na komputerach. Ale to gwarantują inne fakty, które z chęcią przedstawimy.

Model biznesowy R* naprawdę działa

Ostatni tytuł Rockstar Games, czyli Grand Theft Auto V, został wydany w zupełnie inny sposób niż inne gry dewelopera do tej pory. Bo premier… było aż trzy. Najpierw gra ukazała się na konsole siódmej generacji, później remaster trafił na PlayStation 4 oraz Xbox One, a dopiero potem w GTA zagrać mogli PCtowcy. Długi czas oczekiwania został wynagrodzony „definitywną” wersją gry. Czy warto było czekać aż tyle? Pozostawiam to wam.

Powiedział Tim po wykupieniu kolejnego exclusiva.

Ten sam schemat można przyjąć do Red Dead Redemption 2. Tytuł ten na bazowym Xbox One oraz PlayStation 4 nie wygląda najlepiej – i na pewno daleko mu od „definitywnego” tytułu nadanego GTA V na PC. Coraz więcej plotek na temat PlayStation 5 oraz nowego Xboxa może wskazywać szybko zbliżającą się premierę nowego sprzętu – który w przeciwieństwie do poprzednich generacji nie zmienia architektury, więc odpalanie wydanych do tej pory gier to bułka z masłem.

Wydanie Red Dead Redemption 2 najpierw na konsole ówczesnej nowej generacji, a dopiero później na PC, byłoby najbardziej kasiastym rozwiązaniem. A nie oszukujmy się – to o to tu chodzi. Ominięcie takiej liczby potecjalnych klientów byłoby strzałem w stopę.

Wiecie, że Grand Theft Auto V na Steam kupiło ponad 10 milionów osób? No właśnie.

Wycieki

Red Dead Redemption 2 pojawiało się już w zaskakująco dużej ilości wycieków. Filmy prezentujące ekran opcji, przypadkowe wystawienia produktów na sklep, odniesienia do RDR2 na PC w apcje wspomagającej (co jest swoją drogą powtórką, bo takie same rzeczy znaleziono przed oficjalnym zapowiedzeniem GTA V na komputer osobiste) czy też Nan Ma – jeden z deweloperów pracujących w Rockstar Games do 2016 roku – wypisujący RDR2 na PC wśród swoich poprzednich projektów. To, że RDR2 wyjdzie jest pewne. Pytanie – kiedy? Oraz – gdzie? I tym pięknym akcentem przechodzimy do ostatniego punktu naszych rozmyśleń – Epic Game Store. Fu.

Fake? Nie fake?

Red Dead Redemption 2 trafi na Epic Game Store

Zapytacie – GRApedio, skąd ta pewność siebie? Ta pochodzi z uważnej obserwacji obecnego rynku gier na PC, oraz tego co robią inni wydawcy. Chociaż „inni” to bardzo złe słowo – ostatnia afera z innym tytułem AAA uchyla troszkę światła w naszych rozważaniach.

Rockstar Games to deweloper. Ten należy do Take-Two, które pod swoimi skrzydłami ma także… 2K Games oraz Private Division. Chyba wiecie do czego zmierzam.

Zarówno należące do 2K Games Borderlands 3 oraz świeżo zapowiedziane The Outer Worlds studia Obsidian trafiają wyłącznie na Epic Game Store – na pewien czas, rzecz jasna. Red Dead Redemption 2 trafi zapewne także na Rockstar Games Social Club – tak samo jak The Outer Worlds zaliczy sklep Microsoftu – lecz kroki dewelopera oraz Valve raczej się nie skrzyżują.

Na koniec pozostaje jedno pytanie – a co jakby dosłodzić premierę dwójki na PC… zremasterowaną wersją jedynki? Tim Sweeney byłby w siódmym niebie.

Tagi
Pokaż Całość

Duszek Tryweusz

Hej! To właśnie mnie widzicie w logotypie GRApedii ;) Posty opublikowane przeze mnie są autorstwa całej redakcji bądź pochodzą z naszego tajemnego archiwum.

Dodaj komentarz

Back to top button
Close